دکتر " محمود احمدی نژاد" ،رییس جمهوری در پیامی، سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و همچنین آغاز سال نو میلادی را به پاپ بندیکت شانزدهم ، رهبر کاتولیک های جهان و تمام پیروان آن پیامبر رحمت، تبریک گفت.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، متن کامل پیام رییس جمهوری خطاب به رهبر کاتولیک های جهان به این شرح است :

"بسم الله الرحمن الرحیم"

با کمال مسرت سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) ، بشارت دهنده مهربانی ، صلح و دوستی و همچنین آغاز سال2009 میلادی را به جناب عالی و پیروان آن پیامبر رحمت، صمیمانه تبریک می گویم .

بشر امروز خسته و بی تاب از جنگ، درگیری ، تبعیض و فریبکاری است و حوادث و چالش های کنونی جهان، انسان را از اصل خویش دور و در سرابی فریبنده گرفتار ساخته است که درمانی جز بازگشت به خدا و توجه مجدد به تعالیم پیامبران الهی و آموزه های ادیان توحیدی ندارد .

امیدوارم با عنایات خداوند بزرگ در سال نو میلادی ، کویر وجود انسان از باران رحمت و مغفرت الهی سیراب شده و گوهر وجود او با تبعیت از احکام الهی ، حرکت در دفاع از حق و عدالت ، حمایت از مظلوم و مقابله با ظالمین ، متجاوزین و اشغالگران صیقل و جلا یابد و جهانی سرشار از زیبایی برپا شود . این مهم جز با وحدت مومنان و موحدان و زمینه سازی ظهور منجی موعود ممکن نخواهد بود .

ضمن آرزوی سالی پر برکت و قرین شادکامی برای جناب عالی و مسیحیان جهان ، از خداوند متعال ، استمرار سلامتی و موفقیت آن جناب ، عزت و شادکامی مومنان و پیروان حضرت مسیح (ع) و بهروزی و سعادت موحدان و آزادیخواهان را مسالت دارم .

محمود احمدی نژاد